Перейти до основного вмісту

Інтерактивні вправи

Інтерактивні вправи, завдання, ігри для розвитку читацького інтересу молодших школярів

Мета етапу - сфокусувати увагу учнів на проблемі й викликати інтерес до обговорюваної теми. Мотивація чітко пов'язана з темою уроку, вона психологічно готує учнів до її сприйняття, налаштовує їх на розв'язання певних проблем. Без виникнення мотивів учіння і мотивації навчальної діяльності не могло бути ефективного пізнання. Матеріал, поданий під час мотивації, наприкінці підсумовується і стає "місточком" для представлення теми уроку. Мотивація допомагає також викликати в учнів цікавість до теми уроку, налаштувати їх на ефективний процес пізнання, викликати власну зацікавленість, психологічно підготувати учнів до сприйняття теми уроку.
Для цього можуть бути використані прийоми, що створюють проблемні ситуації, викликають у дітей здивування, зацікавленість до знань та процесу сприймання. Це може бути короткочасна розповідь учителя, бесіда, використання наочності, нескладна інтерактивна технологія.
Мотивація має займати не більше 5 % часу заняття. З інтерактивних вправ можуть бути використані такі:
"Вилучи зайве",
"Роз'єднай слова",
"Криголам",
"Банани",
"Мікрофон",
"Задом наперед",
"Скринька скарг".
(Додаток М)
Пропоную розглянути детальніше інтерактивну вправу "Криголам":
1. Доберіть вірш, який можна намалювати, показати за допомогою рухів, жестів і який безпосередньо стосується змісту уроку.
2. Розпочніть урок з цього вірша, прочитайте його за допомогою малюнків покажіть рухами.
3. Запропонуйте учням повторити цей "криголам" за вами. Створіть мотиваційну ситуацію та підтримуйте мотиваційні фактори в учнів.
Урок читання, 4 клас.
Тема. "Музика природи у поезії Павла Тичини".
Всією душею, всім своїм серденьком
Люблю тебе, рідний краю, земленько рідненька.
І вас, ріки повноводні, маленькі струмочки.
Гарна, велика країна моя,
Є в ній озера, річки і моря,
Гори високі, степи та ліси,
Скільки багатства і скільки краси!
П. Тичина
Вправа "Мікрофон"
1. Поставте учням запитання.
2. Запропонуйте учням будь-який предмет, який буде виконувати роль уявного мікрофона.
3. Надавайте слово тільки тому, хто отримує "мікрофон".
4. Дайте вказівку, щоб учні говорили лаконічно і швидко.
5. Не коментуйте і не оцінюйте відповіді.
6. Створіть мотиваційну ситуацію та підтримуйте мотиваційні фактори в учнів.
Урок читання, 4 клас.
Тема. "Літературні казки".
Які літературні казки ви читали?
Назвіть авторів цих казок.
Оголошення, представлення теми
Другий етап інтерактивного уроку - оголошення теми та очікуваних навчальних результатів.
Мета - забезпечити розуміння учнями змісту їхньої діяльності, тобто того, чого вони повинні досягти і чого від них чекає учитель.
Без чіткого і конкретного визначення та усвідомлення учнями навчальних результатів їхньої пізнавальної діяльності, особливо на уроках з використанням інтерактивних технологій, учні можуть сприйняти навчальний процес як ігрову форму діяльності, не пов'язану з навчальним предметом.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Галерея

Поради батькам

8 порад батькам щодо виховання дітей Якщо Ви сумніваєтеся у виборі правильного шляху, і Вам потрібні слушні підказки щодо подолання труднощів, що виникають в результаті виховання дітей, то ми зібрали для Вас найкращі поради ф ахівців. Отже:  "Такий же, як всі". Не слід балувати дитину, тільки тому, що вона найменша у сім'ї, так як вона може відчути своє особливе привілейоване становище. Намагайтеся уникати виразів типу: "Ти ще маленький!", "Підростеш - дізнаєшся", такими словами Ви вказуєте на існуючу нерівність у вашому тісному колі. Важливо, щоб дитина відчувала свою рівність в сім'ї. 2.  Не створюйте дитині особливого становища: кращий шматок, гарніший одяг, перше місце. Це сприяє розвитку егоїзму. 3.  Умійте відмовляти своєму чаду впевнено і безкомпромісно, якщо його запити не відповідають сімейним цінностям або порушують комфорт дорослих. В попередній статті Ви знайдете інформацію про  ТОП 10 слів і фраз, які не можна говорити д